Трагічна халатність: мешканка будинку, який обвалився у Дрогобичі, зверталася у міську раду через тріщини у стінах

30 серпня 2019 Львів
Share Button
Фото: Ігор Мартинів/ДІЛО
Міська влада Дрогобича знала, що будинок, який обвалився на вул. Грушевського, 10, в аварійному стані, адже мешканці зверталися із проблемами тріщин у стінах.

Власниця квартири у будинку, який нещодавно обвалився у Дрогобичі, Оксана Міцавка, розповіла журналістам ІА «Діло», що зверталася до міської влади стосовно тріщин у стінах, які почали з’являтися після перепланувань на першому поверсі.

«Завалився під’їзд №2. Мій тато жив у під’їзді №4 на другому поверсі. Ще півтора року тому він повідомив мені, що почали з’являтися тріщини. Причина, бо на першому поверсі під нашою квартирою зробили перепланування. Квартиру викупили і почали перетворювати під комерційні цілі. Кажуть, власник ходив і збирав підписи на перепланування і проведення робіт. Однак ні тато, ні я ніяких підписів не ставили, а роботи все ж були проведені. Це дуже старий будинок, тому всякі зміни ведуть до можливих тріщин і обвалів… У травні тато помер через хворобу, тоді тріщини на стінах були великі. У серпні вони стали ще більшими, можна палець просунути. Я не проживаю у цій квартирі, але боюся туди заходити. Обвал, який стався у середу, міг ще більше розхитати стіни будинку», – повідомила  пані Оксана.

Оксана Міцавка також розповіла, що зверталася ще минулого року із цією проблемою до органів місцевої влади.

Тріщина під колонкою . Фото: Оксана Міцавка

«Написала заяву у відділ Державного архітектурно-будівельного контролю Дрогобицької міської ради.

Не зверталася у ЖЕК, бо вони лише обслуговують. Вони не видають дозволів на перепланування. Це все робить міська рада. Я написала заяву, дала всі свої контакти. Приходив інспектор і подивився на квартиру на першому поверсі. У мою так і не заходив, хоча я писала заяву, що тріщина у мене. Більше того – це тріщина на несучій стіні! Після того у мене з’явилася відписка, що все у нормі, згідно зі всіма технічними нормами. Тому сказали, що все у порядку. Ну, бачите, як у нас все у порядку… На мою думку, це халатність, безвідповідальне ставлення, яке може призвести до трагедії. Бо не завалився би під’їзд №2, то завалився би мій. Про під’їзд, що завалився, розказували, що там взагалі зняли несучу стіну і поставили колону. Я не знаю, чи це так, бо ніколи там не була у тій перукарні і не бачила. Розказала свою історію, щоб показати, що влада не звертає належним чином уваги на ці питання», – сказала Оксана Міцавка.

Також жінка вбачає певну трагічну іронію долі, адже вона написала заяву у міську раду про те, щоб обстежили будинок, рівно рік тому, 28 серпня, у день, коли трагедія забрала життя восьми людей.

Нагадаємо, під завалами будинку у Дрогобичі знайшли тіла восьми людей.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі